Ing. Radek Niemiec

Ing. Radek Niemiec

Vystudoval VUT Brno Fakultu elektrotechnickou a podnikatelskou. Má 24letou praxi jako IT profesionál ve firmě TESCO SW, a.s. v Olomouci, a to na různých pozicích. V současné době působí jako IT Architekt, což je kreativní práce při vytváření informačních systémů. Přednáší v rámci TESCOSW Akademie procesy WorkFlow.

Mezi záliby patří cestování, fotografie a hudba. Rok pobýval v Austrálii, cestoval po Novém Zélandu, Indii, Izraeli a vždy mimo cestovní kanceláře.
Aktivně provozuje jachting a vlastní skipperské zkoušky na plavby plachetnicí po Jadranu. Od malička rád sjezdově lyžuje na obtížných sjezdovkách. Rád si zahraje volejbal a fotbal.

Je ženatý s Dagmar, která je učitelkou na prvním stupni ZŠ a spolu mají tři děti (dva syny teenagery a dcerku ve druhé třídě).

Vliv počítačů a mobilů vnímá nejen jako IT profesionál na denní pracovní bázi, ale i jako odpovědný a milující rodič. I to je důvod, proč této oblasti věnuje čas pro získání co nejvíce informací a znalostí.

O čem přednáška bude?

V přenášce si řekneme něco o zlomových okamžicích z historie technologií. Dále si budeme povídat o Kybernemoci a jaké má projevy, o sociálních sítích a jejich vlivu na všechny oblasti života člověka. Povíme si o vlivu technologií na fyzické zdraví. Vyslechneme si názory vrcholových manažerů světových IT firem, neurologů, sociologů. Jako fotograf se dotknu i fenoménu „Digitálních vzpomínek“. Nevynecháme ani technologickou novinku, která aktuálně přichází, a to „Umělou inteligencí“ a její vlivy a hrozby. Nakonec je důležité, abychom si řekli něco o prevenci a způsobech, jak si z technologie udělat „sluhu“ a bránit se, aby se nestala „pánem“ nejen nás, ale hlavně našich dětí.
Těším se na vás 😊. Radek

Všechna práva vyhrazena